Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Coś buczy przy klimie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Coś buczy przy klimie

    koja86, ale o mnie już nie mów Jarku bardzo Cię prosze bo się juz całkiem spale ze wstydu ops:

  • #2
    Coś buczy przy klimie

    Witam!
    Nabylemekolejną skodzine :-) tym razem trafila mi sie wersja z climatroniciem. Mam jednak pewien problem po zalczeniu klimatyzacji, jak obroty spadną w okolice obrotów jak na luzie (np na skrzyzowaniu na swiatlach ) pojawia sie jakies buczenie przy wlaczonej klimie. CHwile pobuczy i przestaje samo, czasami znowu sie poajwi i tak w kolko. Jezeli zwieksze obroty do ok 1500 i w gore to zero problemu. Lokalizacja tak na oko jakos w kabinie gdzies..nic nie drzy w desce, na ucho wydaje mi sie ze moze blizej schowka pasazera buczący intruz sie znajduje.
    Objaw wg mnie na 100 dotyczy klimatyzacji bo gdy w trakcie buczenia wylacze wogole climatronica albo np przelacze na ECON to objaw znika.
    Jakies sugestie co podolac bo juz mnie szlag trafia.

    W archiwum szukalem, ale nie znalazlem odpowiedzi..ktos sugerowal za mala ilosc czynnika chlodzacego..ale klima chlodzi dobrze

    Komentarz


    • #3
      Qba82, Ja ostatnio miałem, to to samo,wyjmij filtr kabinowy i zobacz czy nie wpadł Ci jakiś syf tam głębiej,u mnie siedziały 2 liście i to one robiły tyle zamieszania
      -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

      Komentarz


      • #4
        Qba82, miałem to samo , po prostu masz za dużo gazu wbitego w układzie klimatyzacji , przynajmniej tak u mnie było
        Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

        Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

        Jest O1 1.6 BFQ

        Komentarz


        • #5
          Ziomal, ty słyszałeś u mnie jak byczało,to przez te cholerne liście tak dawało :diabelski_usmiech
          -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

          Komentarz


          • #6
            może łożysko na wentylatorku od klimy sprawdz , zobacz pod maske wtedy kiedy sie ten dzwięk wydobywa może go zlokalizujesz
            [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

            Komentarz


            • #7
              daneczek76, łozysko by było cały czas a nie tylko chwilowe.

              skłąniam sie ku Arek, ze coś siedzi w filtrze.

              Ziomal, to mu otworzy siezawór wysokiego ciśnienia i wywali w kosmos ...

              Komentarz


              • #8
                daneczek73, dzwieku z zewnątrz nie moge zlokalizowac

                Arek, mówisz o filtrze przeciwpyłkowym ( tym na podszybiu ) ??

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Sigma_74
                  daneczek76, łozysko by było cały czas a nie tylko chwilowe.
                  unas kolega miał tak własnie i było to chwilowe głównie przy odpaleniu silnika lub czasem się uaktywniało i cochło i to był wentylator czy sprzęgło klimy jakies nie pamiętam niechce wprowadzać w błąd.
                  [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                  Komentarz


                  • #10
                    Arek, mówisz o filtrze przeciwpyłkowym ( tym na podszybiu ) ??
                    tak dokladnie o nim ,jak go wyjmiesz to spójrz czy nie wpadł Ci jakiś paproch do środka tam głeboko
                    -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

                    Komentarz


                    • #11
                      Kolega Ziomal, napisał słusznie i potwierdzam na całej linii.

                      Objaw tak jak opisałeś, najczęściej na postoju jak mniej chłodzi się czynnik, przyczyna jak u Ziomala. Masz za dużo gazu (zbyt wysokie ciśnienie) i nie porównywałbym tego wibrowania z przyczynami od filtra. To nie ma wpływu. Po prostu jedz na serwis klimy. Miałem tak samo i kolega leszekmw wyleczył moje auto z problemu.
                      Teraz Laguna II 2,0 dci 150KM ...
                      Octavia II kombi 1,9 TDI również w stajni w rodzinie

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez marnik79
                        i nie porównywałbym tego wibrowania z przyczynami od filtra.
                        trzeba było posłuchać u mnie i poczuc to na pedale hamulca
                        ale oki moze ja jestem jeden na 100 u których tak to sie objawia :diabelski_usmiech
                        -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

                        Komentarz


                        • #13
                          No właśnie z 1,5 roku temu opisałem właśnie taki sam objaw. Wibracje z okolicy hamulca, dziwny dzwiek nasilający się na postoju, z zewnątrz niesłyszalny. Tak miałem. I nikt nie potrafił pomóc, więc podjechałem na serwis i sie okazało ze miałem zamiast 750g to 999g czynnika. Po wymianie jest OK.
                          Ale jak widać niezbadane są wyroki naszych furek. Podobne objawy a różne przyczyny. Konia z rzędem temu co zna sie na wszystkim i nieomylnie stawia diagnozy.
                          Teraz Laguna II 2,0 dci 150KM ...
                          Octavia II kombi 1,9 TDI również w stajni w rodzinie

                          Komentarz


                          • #14
                            Dzieki za uwagi, na serwis jeszcze nie zdazylem pojechac, ale dorzuce jeszcze jedna uwage, czasami po wylaczeniu silnika jeszcze chwile to buczenie slychac...co WY na to ?

                            Komentarz


                            • #15
                              kolegadaneczek76 ma rację chyba, ja mam takie buczenie, gdy uruchomie klimę, wtedy załącza sie ten wentylator mały od klimy i zaczyna buczeć, czasami tez to miałem bez włączania klimy przy zimnym starcie silnika, ale nie zdarzyłem sprawdzić, czy wtedy tez to był ten mały wentylator, bo zanim dobiegłem do maski to ucichało a wentylator stał w miejscu

                              nadal mi buczy i mnie to irytuje jak cholera...

                              chyba zaraz nagram ten dźwięk i wrzucę na forum
                              Octavia Combi II 2.0 TDI 140 KM Elegance + xenony '07 Black Magic

                              Komentarz


                              • #16
                                Podlaczam sie do pytania.Wymienilem dzis fitr pylkowy i hamulce.wsiadam jade muza lupie ale cos dziwnie buczy wylaczam sprzet a tam buczy jak cholera.podkrecam klime na max to wibruja pedaly.wyjalem filtr i dalej to samo.zlokalizowalem to tak mniej wiecej i buczenie wydobywa sie po stronie pasazera pod schowkiem.sciagnalem ta mate i tam tez wyglda jak by jakis filter siedzial??dobrze mi sie zdaje? tez pomyslalem o lisciach po podczas wymiany filtra czyscilem wszystko z lisci i mogly wpasc jakies.


                                EDIT: Nikt nic nie skrobnie?brzuch az mnie boli bo nie wiem co to moze byc tak ze jakims cudem wpadly liscie jak wymienialem filtr?jak tak jak je wyciagnac i co znajduje sie pod schowkiem?prosze o pomoc :-|

                                Z gory dzieki za pomoc
                                L&K moja pierwsza Miłość
                                Hamulce ATE PD + Klocki TRW
                                KYB Excel G

                                Komentarz


                                • #17
                                  filtr masz przecież u góry . możę faktycznie jak go wyciągałeś to trochęliści czy motylków , ale od tego by nie wibrowały pedały.
                                  a przed zrobieniem hamulców było ok ? co robiłeś z nim , wymieniałeś płyn czy klocki?
                                  pod schowkiem jest wentylator i za nim parownik , mogło coś polecieć na wentylator z góry. wpisz sobie parownik lub wentylator w szukaję i tam będziesz miał tematy jak sie to rozkręca
                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                  GVI 1.4TSI
                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Dzieki.Hamulce zmienialem tarcze i klocki.Ale one dzialaja bez zarzutu.zero bicia piskow czy tarcia.jak wlacze klime to po sekundzie wlacza sie wentylator i wtedy sie zaczyna jak dam na maxa jest tak glosno plus wibracje na wszystkich pedalach. dzieki juz szukam.
                                    pozdrawiam
                                    L&K moja pierwsza Miłość
                                    Hamulce ATE PD + Klocki TRW
                                    KYB Excel G

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Bo w koncu wentylator moze zaciagnac powietrza i powietrze tak pedzi, ze wszystko wpada w wibracje Jak da sie o jeden lub dwa poziomy mniej predkosc dmuchawy to przestaje
                                      Spritmonitor.de

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Wogole dziwne to jest pojezdzilem na najmniejszych obrotach to ucichlo wczoraj jak jechalem do pracy bardzo cichutko juz ale jak wracalem wogole :| sam nie wiem rozbiore i postaram sie wentylator przesmarowac bo przynioslem smar,odrdzewiacz w sprayu wiec chociaz tyle zrobie.
                                        L&K moja pierwsza Miłość
                                        Hamulce ATE PD + Klocki TRW
                                        KYB Excel G

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          ja takie coś miałem jak wysiadły łożyska w wentylatorze klimy (tym większym) wentylator dostawał wibracji i tarł o obudowę....
                                          :zlo: :zlo: South Side Madafaka Knight Rider's :zlo: :zlo:............................... prądownia ...

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Buczenie zlokalizowalem w srodku jak otworze maske to ledwo co slycac ale jest to pod filtrem kabinowym.do wymiany filtra byl o ok po wymianie niespodzianka.jedno jest pewno wymiana filtra oplacila mi sie bo mi juz szyby nie paruja :twisted: jedynie co to musze se podszybie nowe kupic bo lekko peklo.za nic nie chcialo sie poddac a robilem wedlug opisu ale delikatnie podkleilem silokonem i jest ok

                                            EDIT: rozebralem wentylator i znalazlem Link tak mysle.przy okazji nasmarowalem wentylator i ciszej chodzi.mam fotki z demontarzu krok po korku ale nie chcialem zakladc topicu w poradnikach chyba ze warto to zrobie.
                                            pozdrawiam
                                            Załączone pliki
                                            L&K moja pierwsza Miłość
                                            Hamulce ATE PD + Klocki TRW
                                            KYB Excel G

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Sorki ale wracam do tematu..
                                              Cieplo sie zrobilo i znowu cos buczy/warczy. Na 100% klima, jak zacznie buczec i wlacze ECON to zaraz przestaje.
                                              Objaw wystepuje tylko przy niskich obrotach, przewaznie jak stoje np w korku, czasami "zdazy" zalapac jak zmieniam biegi w trakcie jazdy. Lokalizacja na sluch ..okolice schowka pasazera..ale moze sie myle, z zewnatrz nie moge zlokalizowac.
                                              Czasami zamiast tego warkotu/buczenia pojawia sie jakby ciche wycie, znow przy przelaczenia na ECON zanika.
                                              Objaw pojawia sie jak juz klima troche pochodzi.
                                              Zmiana predkosci wentylatora/temperatury nie wplywa na natezenia dzwieku.
                                              Czynnik chlodzacy caly wymieniony i usupelniony do wartosci zalecanej fabrycznie

                                              POMOCY, bo mnie krew zaleje.
                                              Jak znam zycie jak pojade na serwis to akurat nic sie nie bedzie dzialo

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Jest duże prawdopodobieństwo że to buczy sprzęgło sprężarki .Auto w górę zapal silnik i włącz klimę a na dole ktoś słucha czy to sprzęgło.Według mnie na 90% sprzęgło tak Link wymontować sprężarkę ze sprzęgłem i je delikatnie przeszlifować. A tak na przyszłość radzę używać klimę też zimą to unikniesz takich niespodzianek.Pozdrawam

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Ja mam podobny problem, Gdy załącze klime , przez pare minut jest cisza, a później coś zaczyna stukać, chrobotać, tak, jakby nie chciało się zazębić. Jak przygazuje, to przybiera na intensywności, ale tylko do pewnego momemntu- gdzieś do około 2000 obr. Powyżej jest już ciszej, najgorzej, jak jest na jałowym biegu, wtedy to stuka, że asz strach koło auta stać Kolega postawił, że to sprężarka siada. Czy można z tym jeszcze coś zrobić. Używka kosztuje minimum 400zł.
                                                  Czy można jeżdzić na takiej sprężarce, czy to są juz jej osttatnie tchnienia.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X